ابتدا > موسیقی > موسیقی فیلم سرچشمه (The Fountain)

موسیقی فیلم سرچشمه (The Fountain)

نمایی از فیلم سرچشمه

فیلم سرچشمه (The Fountain) که جناب دارن آرونوفسکی ساخته است را نمی‌دانم دیده‌اید یا نه، به چند دلیل توصیه می‌کنم ببینیدش:

اول؛ به‌زعم حقیر موسیقی متن کم‌نظیری دارد که بی‌تصویر، آن‌گونه که باید دل‌چسب نیست. یکبار که فیلم را با صدای خوب رویت کردید، بی‌تصویر هم شنیدنی است!

دوم؛ به‌زعم حقیر جلوه‌های ویژه سرچشمه همان است که باید باشد و جنگولک‌بازی‌های ماتریکس و ارباب حلقه‌ها و امثالهم را ندارد. حقیقتا جلوه ویژه‌ای است بس دیدنی!

سوم؛ هرچند قرار است که درباره موسیقی صحبت کنم، اما شک ندارم که کارگردان و سناریست این فیلم موجوداتی کِرمو هستند، چرا که موضوعی ناب را به‌گونه‌ای هنرمندانه مطرح می‌کنند و مخاطب را ناجوانمردانه لنگ در هوا رها می‌کنند!

چهارم؛  بهترین قطعه موسیقی سرچشمه به‌گونه‌ای نامناسب به‌عنوان موسیقی متن مجموعه کلیپ‌های ظهور (Arrival) که درباره (مثلا) زیر و بم فراماسونری است استفاده شده است. دراین گذر خواستم از استفاده نابجای این قطعه اعلام انزجار کنم، همین!

می‌توانستم تمامی قطعات را برای دریافت آماده کنم که پشیمان شدم و بهترین قطعه آن را که تلویحا شامل تمامی قطعات دیگر نیز است برای شما آماده کردم. حجم فایل باکیفیت این قطعه حوالی بیست مگابایت بود که بلا سرش آوردم و حجمش را کاهش دادم. علی‌ایحال ببخشید که حجم آن را بیشتر کم نکردم. حیفم آمد!

درباره فایل: قطعه نهم موسیقی فیلم سرچشمه با عنوان مرگ راهی به سوی هیبت (Death is the road to Awe)
خالق اثر: Clint Mansell
فرمت فایل: موسیقی (mp3)
حجم فایل: کمی کمتر از هشت مگابایت

 1. مصطفی
  ۱۸ آبان ۱۳۹۵ در ۱۸:۳۶ | #1

  این موسیقی زندگی روزمره سیاه و غیر قابل تحمل رو قابل تحملتر میکنه

 2. ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ در ۱۲:۴۵ | #2

  درود بر شما. حقا فیلم بی نظیری بود. شاید باور نکنید اما تا حالا دوازده بار این فیلم رو از سر تامل دیدم و گویا لازم میدونم که بازم ببینم. بنده هم مثل شما با موسیقی کم نظیرش هم رای و نظرم. این موسیقی شاید جز موسیقیهایی باشه که حالا حالا بامن زندگی کنه. تو ماشین یه سیدی از این اهنگ گداشتم . تو موبایلم و تو سیستم کامپیوترم!! یعنی همیشه در حال گوش دادن بهشم. کلینت مانسل دوباره هم واسه ارنوفسکی زده این بار تو فیلم نوح که قطعه سبز شدن باغش بی نطیر و شنیدنیه

 3. ابراهیم
  ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ در ۱۸:۳۷ | #3

  ممنون.. واقعا دمت گرم…. خیلی حال دادی.. دنبالش بودم شدید

 1. بدون بازتاب