بایگانی

بایگانی برای دسته ‘موسیقی’

موسیقی متن فیلم ترن

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۲ دیدگاه‌ها

سال‌ها بود که موسیقی فیلم ترن را جستجو می‌کردم و حتی بازار را برای پیدا کردن کاست یا سی.دی فیلم، بالا و پایین کردم که یافت همی‌نشد. البته شبه‌پورتال تبیان قطعه اصلی فیلم را با کیفیت نازل منتشر کرده است و هر جای وب را که جستجو کنید به همان می‌رسید. علی‌ای‌حال دی‌شب همین‌طوری در اوج استیصال گشتی در وب زدم و موسیقی کامل ترن را با کیفیت ۱۲۸ یافتم. خدا پدرشان را بیامرزاد، متولیان وب‌سایت معنای موسیقی را می‌گویم که همت کرده و این قطعات را منتشر کرده‌اند.

به‌تصورم موسیقی متن فیلم فراتر از سطح ایران است و این مجید خان انتظامی هم انگاری در این‌ور آب‌های نیلگون خلیج فارس، حیف شده است!

قطعات آغازین و پایانی را باز نشر کرده‌ام. اصل موسیقی را در همان معنای موسیقی می‌توانید دریافت کنید.

درباره فایل: قطعه آغازین فیلم ترن (Train: Opening SoundTrack)
خالق اثر: مجید انتظامی
فرمت فایل: موسیقی (mp3)
حجم فایل: کمی بیشتر از ۳ مگابایت

درباره فایل: قطعه پایانی فیلم ترن (Train: Ending SoundTrack)
خالق اثر: مجید انتظامی
فرمت فایل: موسیقی (mp3)
حجم فایل: کمی کمتر از ۳ مگابایت

قطعه آغازین و پایانی فیلم دوازده یار اوشن

اول؛ بازی جورج کلونی را در فیلم دوازده یار اوشن دوست دارم، مثل همیشه خودش است و انگاری بازی نمی‌کند. بازیگر فوق‌العاده‌ای نیست و زور الکی هم نمی‌زند و به ارایه خودش در برابر دوربین قناعت می‌‌کند، شاید به‌همین خاطر بیشتر بر دل می‌نشیند. دوازده یار اوشن با نوای گرم گیتار و صدای پخته اورنلا وانونی آغاز می‌شود. هم موسیقی و هم کلیپ اجرای خانم وانونی را برای دانلود تهیه کردم. کمی بعد، اجرای دوباره همین موسیقی را با صدای آندره بوچلی پیدا کردم. پیش‌تر با این تنورخوان‌های ایتالیایی مثل مرحوم پاوارتی فقید از اساس حال نمی‌کردم، اما این بوچلی چیز دیگری است.

دوم؛ کلیپ‌ها با فرمت flv هستند باید از Real Player استفاده کنید. فکر کنم VLC  قادر به بخش این فرمت باشد. رایگان است، دانلودش کنید که از قاطبه فرمت‌های مالتی‌مدیا پشتیبانی می‌کند.

سوم؛ شعر این موسیقی را به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی از اینترنت پیدا کردم. اگر خواستید از اینجا دانلود کنید.

چهارم؛ این فیلم قطعه شنیدنی دیگری هم دارد که در بخش پایانی و هنگام نمایش چگوگی عبور رقیب اوشن از محوطه موزه پخش می‌شود. اگر این دختر ما مجال نفس کشیدن دهد آن را هم برای شنیدن آماده می‌کنم.

درباره فایل: قطعه آغازین فیلم دوازده یار اوشن با نام L’appuntamento به معنی قرار (The date)
خالق اثر: این اثر اول‌بار به زبان پرتغالی در اواسط دهه شصت میلادی منتشر شد و در ابتدای دهه هفتاد میلادی توسط اورنلا وانونی به زبان ایتالیایی بازخوانی شد.
فرمت فایل: موسیقی (mp3)
حجم فایل: کمی کمتر از چهارمگابایت

فرمت فایل: کلیپ (flv)
حجم فایل: حوالی ۱۰ مگابایت

درباره فایل: اجرای جدید قطعه آغازین فیلم دوازده یار اوشن با نام L’appuntamento به معنی قرار (The date)
خالق اثر: این اثر در ابتدای دهه هفتاد میلادی توسط اورنلا وانونی به زبان ایتالیایی خوانده شد و همین چند سال پیش توسط آندره بوچلی بازخوانی شد.
فرمت فایل: موسیقی (mp3)
حجم فایل: کمی کمتر از چهارمگابایت

فرمت فایل: کلیپ (flv)
حجم فایل: یک نمه بیشتر از  ۱۰ مگابایت

موسیقی متن فیلم بیل را بکش، جلد اول (Kill Bill Volume 1)

۲۰ بهمن ۱۳۸۹ یک دیدگاه

صحنه جدال عروس با اورن ایشی، سردسته یاکوزای توکیو

در اوسط فیلم بیل را بکش (قسمت اول) صحنه‌ای است که عروس داستان (اوما تورمان) و اورن ریشی یاکوزا مسلک (لوسی لیو) قصد جدال می‌کند. تارانتینوی کارگردان به زیبایی جدال زنانه فیلم را با موسیقی معروف Do not let me be understood همراهی کرده است که به زعم راقم این سطور کم‌نظیر است. دو سه سالی می‌شد که همی‌گشتمی این نغمه را و یافت می‌نشد که بالاخره شد. حجم قطعه اصلی را از ۳۵ مگابایت تا حوالی ۱۵ مگابایت کاهش دادم. کیفیت را بیشتر هم می‌شد کاهش داد که ندادم و مثل همیشه حیفم آمد. خیر دنیا و آخرت را فردی نصیب خواهد برد که بتواند صدای انکر‌الاصوات خواننده را از متن موسیقی بزداید. هر که چنین کرد، فایل را برایم ارسال کند تا در اختیار دوستان قرار دهم. اگر هم فایل باکیفیت‌تر لازم بود باز هم بفرماید تا منتشرش کنم!

و آخر اینکه قطعه اول این موسیقی، برای زنگ موبایل فوق‌العاده است. من برش و چسبش قطعات موسیقی را بلد نیستم. آنکه صدا را از اصل موسیقی بر می‌دارد، زحمت بکشد و یک زنگ موبایل هم استخراج کند. خدا خیر دهاد!

 

درباره فایل: قطعه جدال نسوان در حیاط پشتی رستوران،‌فیلم بیل را بکش،‌ جلد اول (Kill Bill Volume 1)
خالق اثر: این اثر اول بار با عنوان Do not let me be understood در سال ۱۹۶۴ منتشر شده و بارها بازخوانی شده است. در این فیلم از نسخه‌ای استفاده شده که توسط برادر ارجمند Santa Esmeralda بازخوانی کرده است و البته تم آن قدری تندتر از تم موسیقی اصلی تنظیم شده است. 
فرمت فایل: موسیقی (mp3)
حجم فایل: جسارتا حوالی ۱۵ مگابایت

موسیقی فیلم نفوذی (Inside Man)

پوستر فیلم نفوذی

فیلم نفوذی (Inside Man) را سه چهار سال پیش به‌طور اتفاقی تماشا کردم و کلی ذوق‌اندود شدم. نفوذی را اسپایک لی ساخته است و از معدود فیلم‌هایی است که این جناب به کارگردانی آن قناعت کرده است. دی.وی.دی نفوذی را با زیرنویس فارسی بارها دیده بودم و از آنجا که افسار فیلم درا در دست داشتم، برخی از سکانس‌ها و البته موسیقی پایانی آن را فاکتور می‌گرفتم تا اینکه شبکه ام.بی.سی. آن را پخش کرد. اولین‌بار که موسیقی پایانی نفوذی با گوش‌هآتان برخورد می‌کند تعجب خواهید کرد، چرا که اصل این موسیقی برای فیلم هندی  Dil Se‌با حضور جنال شاهرخ خان ساخته شده است. نغمه اصلی این موسیقی از سماع عارفانه برداشت شده است. درباره اسپایک لی یادم بگویم که سازنده فیلم مالکوم ایکس است!

اول؛ حضور کریستوفر پلامر در نقش صاحب بانک، باعث شد که فیل‌مان یاد هندوستان کند و با خانم بشینیم و فیلم طویل‌المدت اشک‌ها و لبخندها (The Sound of Music) را برای یک‌صدمین بار تماشا کنیم. کاپیتان فون‌تراپ را که یادتان هست؟

دوم؛ بازی‌های دنزل واشینگتن و جودی فاستر را دوست دارم. دنزل واشینگتن از آن دست بازیگرانی است که دل آدم برایش تنگ می‌شود.

سوم؛ با ویلم دفو حال نمی‌کنم، اما همین جناب توانست مسیح درست و درمانی را در آخرین وسوسه مسیح جناب اسکورسیزی نقش بزند. درباره موسیقی آخرین وسوسه مسیح که می‌توان یک وبلاگ مستقل ایجاد کرد!

چهارم؛ کلایو اوون را با فیلم Closer ساخته مایک نیکولز شناختم. کلا بازیگر بدی نیست. راستی این فیلم، موسیقی جالبی دارد که به‌طور مستقل درباره‌اش خواهم نوشت.

و اما بعد؛ موسیقی نفوذی را دو خواننده هندی‌تبار اجرا می‌کنند و راستش هیچ ربطی نمی‌توان میان فیلم و موسیقی پیدا کرد، اما نیوشیدنش را شدیدا توصیه می‌کنم.

درباره فایل: قطعه آغازین و پایانی فیلم نفوذی با عنوان Chiyya Chaiyya
خالق اثر: Alla Rakha Rahman
فرمت فایل: موسیقی (mp3)
حجم فایل: کمی بیشتر از شش مگابایت

 

دسته‌هاموسیقی تگ‌ها,

موسیقی فیلم سرچشمه (The Fountain)

نمایی از فیلم سرچشمه

فیلم سرچشمه (The Fountain) که جناب دارن آرونوفسکی ساخته است را نمی‌دانم دیده‌اید یا نه، به چند دلیل توصیه می‌کنم ببینیدش:

اول؛ به‌زعم حقیر موسیقی متن کم‌نظیری دارد که بی‌تصویر، آن‌گونه که باید دل‌چسب نیست. یکبار که فیلم را با صدای خوب رویت کردید، بی‌تصویر هم شنیدنی است!

دوم؛ به‌زعم حقیر جلوه‌های ویژه سرچشمه همان است که باید باشد و جنگولک‌بازی‌های ماتریکس و ارباب حلقه‌ها و امثالهم را ندارد. حقیقتا جلوه ویژه‌ای است بس دیدنی!

سوم؛ هرچند قرار است که درباره موسیقی صحبت کنم، اما شک ندارم که کارگردان و سناریست این فیلم موجوداتی کِرمو هستند، چرا که موضوعی ناب را به‌گونه‌ای هنرمندانه مطرح می‌کنند و مخاطب را ناجوانمردانه لنگ در هوا رها می‌کنند!

چهارم؛  بهترین قطعه موسیقی سرچشمه به‌گونه‌ای نامناسب به‌عنوان موسیقی متن مجموعه کلیپ‌های ظهور (Arrival) که درباره (مثلا) زیر و بم فراماسونری است استفاده شده است. دراین گذر خواستم از استفاده نابجای این قطعه اعلام انزجار کنم، همین!

می‌توانستم تمامی قطعات را برای دریافت آماده کنم که پشیمان شدم و بهترین قطعه آن را که تلویحا شامل تمامی قطعات دیگر نیز است برای شما آماده کردم. حجم فایل باکیفیت این قطعه حوالی بیست مگابایت بود که بلا سرش آوردم و حجمش را کاهش دادم. علی‌ایحال ببخشید که حجم آن را بیشتر کم نکردم. حیفم آمد!

درباره فایل: قطعه نهم موسیقی فیلم سرچشمه با عنوان مرگ راهی به سوی هیبت (Death is the road to Awe)
خالق اثر: Clint Mansell
فرمت فایل: موسیقی (mp3)
حجم فایل: کمی کمتر از هشت مگابایت